Predlog za dobitnika priznanja Občine Sevnica

Javni poziv za zbiranje predlogov za dobitnike priznanj Občine Sevnica za leto 2024

JAVNI POZIV ZA ZBIRANJE PREDLOGOV ZA DOBITNIKE PRIZNANJ OBČINE SEVNICA ZA LETO 2024

Občina Sevnica ob prazniku občine, 12. novembru, podeljuje priznanja občanom, drugim posameznikom, podjetjem, zavodom, društvom, klubom, združenjem, drugim organizacijam in skupinam, ki pomembno prispevajo k boljšemu, kvalitetnejšemu in polnejšemu življenju občanov, razvoju in ugledu Občine Sevnica na področju gospodarstva, kulture, športa, zdravstva, vzgoje in izobraževanja, zaščite in reševanja, ekologije, znanosti in drugih področjih človekove ustvarjalnosti.

Priznanja so razvrščena od najvišjega do najnižjega ranga in so naslednja: naziv Častni občan Občine Sevnica, Grb Občine Sevnica, Zlata plaketa Občine Sevnica in Srebrna plaketa Občine Sevnica. Vsako leto se lahko podelijo največ en naziv Častni občan, največ en Grb, največ dve Zlati plaketi in največ tri Srebrne plakete Občine Sevnica.

Predlog za podelitev priznanja lahko podajo občani, podjetja, zavodi, društva, združenja, druge organizacije in skupine, organi lokalne skupnosti.

Letošnja novost je možnost oddaje predloga prek spletnega obrazca na občinski spletni strani, posodobljeni pa so tudi obrazci za obdelavo osebnih podatkov.

Predlog za dobitnika priznanja mora vsebovati:

1. ime in priimek oziroma naziv predlagatelja,
  2. ime in priimek oziroma naziv predlaganega kandidata za dobitnika priznanja z njegovimi osebnimi podatki,
  3. obrazložitev predloga,
  4. vrsto predlaganega priznanja.

Predlog za dobitnika priznanja se poda na za to pripravljenem obrazcu (obrazec-PP), ki je v fizični obliki dostopen tudi v sprejemni pisarni Občine Sevnica.

e-obrazec-PP_predlog kandidata za dobitnika občinskega priznanja

Obrazec za ročno izpolnjevanje_predlog kandidata za dobitnika občinskega priznanja.docx

Obrazec za računalniško izpolnjevanje_predlog kandidata za dobitnika občinskega priznanja.pdf

Če je za dobitnika priznanja Občine Sevnica kot kandidat predlagan posameznik, je obvezno priložiti pisno izjavo kandidata posameznika (obrazec-P) o osebni privolitvi k obdelavi njegovih osebnih podatkov in seznanitvi, da bodo pridobljeni osebni podatki obdelovani v postopku kandidiranja, odločanja o prejemnikih in podelitve priznanj Občine Sevnica, kot ga določa Odlok o priznanjih Občine Sevnica (Uradni list RS, št. 25/09 – UPB, 51/12).

Izjava kandidata posameznika - ročno izpolnjevanje

Izjava kandidata posameznika - računalniško izpolnjevanje

Vabimo vas, da predloge za dobitnike priznanj Občine Sevnica posredujete do vključno torka, 3. septembra 2024. Kasneje oddani predlogi ne bodo obravnavani.

Kontaktna oseba za dodatne informacije je Neža Nemec, višja svetovalka splošne službe ( / 07 81 61 264 / 041 480 095).