Na sevniškem gasilskem domu odkrili spominsko ploščo Antonu Korenu
Anton Koren je bil izjemno aktiven član lokalne skupnosti. Tri desetletja je bil predsednik PGD Sevnica. Od leta 1980 je bil član Predsedstva Gasilske zveze Slovenije in Gasilske zveze Jugoslavije. Leta 1985 je postal podpredsednik Gasilske zveze Slovenije, od leta 2008 do leta 2013 pa je krovno gasilsko organizacijo tudi vodil. Bil je tudi predsednik Nacionalnega komiteja mednarodne gasilske organizacije CTIF. Po prenehanju funkcije predsednika Gasilske zveze Slovenije je bil na nivoju PGD Sevnica aktiven kot predsednik Nadzornega odbora, na Gasilski zvezi Slovenije član Komisije za zgodovino požarnega varstva in gasilstva ter kulturne dediščine, predsednik Ustanove za pomoč ponesrečenim gasilcem Metod Rotar in kasneje tudi predsednik Nadzornega odbora te ustanove. Bil je tudi častni predsednik sevniškega prostovoljnega gasilskega društva.
Po uvodni predaji poročila najvišjemu poveljniku Gasilske zveze Slovenije Zvonku Glažarju, ki ga je skladno z gasilskim protokolom predal poveljnik Prostovoljnega gasilskega društva Sevnica Rok Štirn je zbrane nagovoril predsednik sevniškega prostovoljnega gasilskega društva Štefan Teraž. V svojem nagovoru se je dotaknil ključnih trenutkov življenja Antona Korena. Župan Srečko Ocvirk je v svojem nagovoru izrazil spoštovanje ob spominu na izjemno dejavnega člana lokalne skupnosti, ki tudi danes daje dober zgled za prihodnje povezano delovanje. Osrednji govornik, predsednik Gasilske zveze Slovenije Janko Cerkvenik je poudaril, da je bil Toni Koren med drugim tudi predavatelj, ki je nesebično delil svoje znanje. Lik gasilca je Toni Koren vseskozi povezoval s svojo življenjsko potjo, z vzorom in zgledom pa je izjemen navdih za delovanje tudi danes.
Ob odkritju spominske plošče je Gasilska zveza Slovenije izdala tudi zbornik o življenju in delu Tonija Korena. Vsebino zbornika je na kratko povzel član uredniškega odbora, Tonijev prijatelj, tudi sam nekdanji predsednik GZ Sevnica Zvone Košmerl. Pozdravil je tak način trajnega ohranjanja spomina na posameznike, ki so na vodilnih mestih vsak v svojem obdobju pomembno prispevali k razvoju in ugledu slovenskega gasilstva. Ob tem se je prispevke zahvalil vsem sodelujočim, še posebej pa članom družine Koren in nekdanjemu poveljniku GZ Sevnica Milanu Kajiču, ki je zavzeto usklajeval operativni del priprave zbornika. »Zbornik Tonija Korena ne predstavlja samo kot gasilca, ampak tudi kot kulturnika, humanista, Sevničana, Posavca, ki se je iz lokalnega okolja povzpel na čelo slovenskih gasilcev. Zbornik je v svoji vsebini tudi 70-letni pregled delovanja sevniškega gasilstva, v katerem je Toni Koren pustil neizbrisen pečat«, je poudaril Košmerl.
Spominsko ploščo sta odkrila Janko Cerkvenik in Štefan Teraž, venec pa so na ploščo položili Ivan Poplas, Andrej Gorišek in Drago Mirt.
Kulturni program priložnostnega dogodka so sooblikovali člani Pevske skupine Florjan in Kvartet trobil Godbe Sevnica, dogodek pa je povezoval Dušan Pungartnik.