Županova poslanica in dogodki ob rožnatem oktobru

2. 10. 2024 • Novice

ŽUPANOVA POSLANICA OB ROŽNATEM OKTOBRU

Zdravje je brez dvoma ena največjih vrednot v našem življenju. Številni reki in misli na to temo nosijo globoke resnice o našem bivanju in življenjskih izzivih. Pogosto se o zdravju pogovarjamo površno, bežno ali celo zadržano, saj je tema za marsikoga preveč osebna in boleča. Še posebej je to opazno, ko se soočamo z najzahtevnejšimi boleznimi sodobnega časa.

Oktober, mednarodni mesec boja proti raku dojk, s številnimi dogodki v sklopu Rožnatega oktobra prinaša priložnost, da odpremo ta občutljiv, a ključen pogovor. Ženske ste tiste, ki z razpravljanjem o svojih izkušnjah in izzivih, povezanih z rakom dojk, dajete zgled in spodbudo tudi moškim, da se lažje vključijo v pogovore o tej temi. S tem krepite zavest in opogumljate vse nas, da se zavemo pomena preventive, pravočasne diagnoze in medsebojne podpore.

Hvala vam, da s svojo odprtostjo in pogumom ustvarjate prostor za te pomembne pogovore.

Srečko Ocvirk, župan Občine Sevnica

WEB naslovica_rožnati oktober 2024

Rožnati oktober je mednarodni mesec osveščanja o raku dojk. V sevniški občini že vrsto o tej problematiki osveščajo prostovoljke združenja Europa Donna Slovenija, ki v sodelovanju z lokalno skupnostjo organizirajo različne aktivnosti. Uvod v rožnati mesec je bil v torek, 1. oktobra, ko je potekalo ovijanje dreves v roza pletenine v več krajih po občini.

Osrednji dogodek rožnatega meseca bo Rožnati tek za življenje, ki bo v soboto, 12. oktobra, od 10. ure naprej pri Srednji šoli Sevnica. Dobrodelni dogodek organizira Center za krepitev zdravja ZD Sevnica v sodelovanju z združenjem Europa DonnaKŠTM SevnicaOsnovno šolo Tržišče ter Posavskim in Obsoteljskim društvom za boj proti raku. Prijave na tek potekajo prek spletne strani zdravstvenega doma

zdsev_roznati-tek-24_a4_1.0.2(1)