Tedenske novice 20. 9. 2024

20. 9. 2024 • Tedenske novice

Župan za en dan postal prostovoljec Sopotnikov

Župan Srečko Ocvirk se v sklopu evropskega tedna mobilnosti že vrsto let udeležuje akcije #ŽupaniZaVolani zavoda Sopotnikov. Včeraj, 19. septembra, je za en dan postal prostovoljec in po opravkih odpeljal občanko.

Brezplačni prevozi za starejše Zavoda Sopotniki so v sevniški občini na voljo že 6 let, organizacija prevozov pa poteka pod okriljem sevniške enote Centra za socialno delo Posavje. Tako sta se županu pa vožnji pridružili tudi pomočnica direktorice CSD Posavje, enote Sevnica, Marjetka Smolič in koordinatorka sevniške enote Sopotniki Irena Colner

Program brezplačnih prevozov je zasnoval Zavod za medgeneracijsko solidarnost Sopotniki, z namenom pomoči starostnikom pri vključevanju v aktivno družbeno življenje. V občini Sevnica financiranje programa izvaja Občina Sevnica, kot eno od dejavnosti, ki stremijo k cilju kakovostne skrbi za starejše. Ključni cilj projekta Sopotniki je ranljivi populaciji, starejšim od 65 let, omogočiti boljšo kakovost življenja z možnostjo dostopa do različnih, življenjsko pomembnih storitev, kot so obisk zdravstvenih storitev, nakupa osnovnih življenjskih potrebščin in drugih dejavnosti.

Sopotnika v sevniški občini trenutno koristi okli 370 starejših občank in občanov, prevoze pa opravlja osem aktivnih prostovoljcev. Za vse informacije v zvezi s prevozi je dosegljiva koordinatorka sevniške enote Sopotnikov Irena Colner na telefonski številki 031 338 187 in na e-naslovu irena.colner@sopotniki.org vsak delovnik od 8. do 14. ure.

Iz parkirišča v prizorišče: celodnevno sobotno dogajanje v sklopu Evropskega tedna mobilnosti

Ta teden poteka vseevropska akcija Evropski teden mobilnosti. Letošnji slogan »Udoben javni prostor - za vse« spodbuja k razmisleku o kakovostno urejenih javnih prostorih, ki jih lahko varno in uporabljajo vsi, torej pešci, kolesarji, osebe z oviranostmi, otroci, starejši ipd.

Osrednji dogodek v sklopu ETM v sevniški občini bo potekal v soboto, 21. septembra 2024. S celodnevnim dogajanjem, ki se bo odvijalo na parkirišču pred HTC pri Kmečki tržnici v Sevnici, bo za en dan parkirišče spremenjeno v prizorišče, s tem pa bo javni prostor dobil nov namen.

dopoldanskih urah bodo dogajanje z vsebinami za najmlajše popestrili Knjižnica Sevnica in Mladinski center Sevnica, zaplesala bo Folklorna skupina Spomin DU Sevnica, potekal bo tudi sprejem kolesarjev iz kolesarskega popotovanja od Radeč do Brežic. Poleg razširjene ponudbe Kmečke tržnice bo na voljo hitra popravljalnica koles Kolesarskega centra Sevnica, predstavljene bodo aktivnosti priprave nove občinske celostne prometne strategije, obiskovalci pa si bodo lahko ogledali še prikaz likovnega ustvarjanja ljubiteljskih slikarjev. Za pražen krompir in slastne palačinke bodo poskrbele članice AKŽ Tržišče.

Popoldansko dogajanje bo kulturno obarvano. Ob 18. uri bo parkirišče spremenjeno v prizorišče uličnega koncerta Big Band Sevnica. Vstop je prost.

Spomnimo…

Sobota posvečena tudi dnevu slovenskega športa

Na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije je 23. september dan slovenskega športa. Športna zveza Sevnica bo dan športa v sodelovanju s Centrom za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Sevnica in Javnim zavodom za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Sevnica obeležila v soboto, 21. septembra 2024.

V sklopu dogodka bodo organizirani trije pohodi na Lisco, zbirna mesta pa so na Železniški postaji Breg, na Cirju in pod plezalno steno. Uradno odprtje dogodka bo ob 9.30 na Lisci, športnike pa bosta pozdravila tudi olimpijec Andrej Miklavc in lisjak Foksi. Nato se bo zvrstilo več športno obarvanih aktivnosti za vse generacije. Ob 9. uri bo v športnem parku na Savski cesti turnir trojk v balinanju. Od 14. ure naprej pa bodo potekale športne igre zaposlenih v športnem parku na Blanci.

1. atletski miting Atletskega kluba Sevnica za pokal župana Občine Sevnica

Atletski klub Sevnica v ponedeljek, 23. septembra, organizira 1. atletski miting za pokal župana Občine Sevnica.

Tekaški dogodek bo potekal na prenovljenem športnem igrišču pri OŠ Sava Kladnika Sevnica. Namenjen je osnovnošolcem sevniških osnovnih šol in njihovim staršem. Otvoritev bo ob 15. uri, za sodelovanje na mitingu pa se je potrebno prijaviti. Za osnovnošolce iz sevniške občine je udeležba brezplačna, za ostale udeležence pa je potrebno poravnati startnino, ki znaša 10 evrov.

Podrobne informacije so objavljene na spletni strani Atletskega kluba Sevnica.