Iz parkirišča v prizorišče: celodnevno sobotno dogajanje v sklopu Evropskega tedna mobilnosti

19. 9. 2024 • Obvestila Ta teden poteka vseevropska akcija Evropski teden mobilnosti. Letošnji slogan »Udoben javni prostor - za vse« spodbuja k razmisleku o kakovostno urejenih javnih prostorih, ki jih lahko varno in uporabljajo vsi, torej pešci, kolesarji, osebe z oviranostmi, otroci, starejši ipd.

Osrednji dogodek v sklopu ETM v sevniški občini bo potekal v soboto, 21. septembra 2024. S celodnevnim dogajanjem, ki se bo odvijalo na parkirišču pred HTC pri Kmečki tržnici v Sevnici bo za en dan parkirišče spremenjeno v prizorišče, s tem pa bo javni prostor dobil nov namen.

V dopoldanskih urah bodo dogajanje z vsebinami za najmlajše popestrili Knjižnica Sevnica in Mladinski center Sevnica, zaplesala bo Folklorna skupina Spomin DU Sevnica, potekal bo tudi sprejem kolesarjev iz kolesarskega popotovanja od Radeč do Brežic. Poleg razširjene ponudbe Kmečke tržnice bo na voljo hitra popravljalnica koles Kolesarskega centra Sevnica, predstavljene bodo aktivnosti priprave nove občinske celostne prometne strategije, obiskovalci pa si bodo lahko ogledali še prikaz likovnega ustvarjanja ljubiteljskih slikarjev. Za pražen krompir in slastne palačinke bodo poskrbele članice AKŽ Tržišče.

Popoldansko dogajanje bo kulturno obarvano. Ob 18. uri bo parkirišče spremenjeno v prizorišče uličnega koncerta Big Band Sevnica. Vstop je prost.

ETM 2024_plakat z dogodki za FB-FIN-odpovedana predstava