Tedenske novice 26. 7. 2024

26. 7. 2024 • Tedenske novice

Obnovljena fasada objekta Krajevne skupnosti Primož

V okviru tekočega vzdrževanja poslovnih in javnih objektov, ki so v lasti Občine Sevnica, je v juniju in juliju potekala obnova fasade na objektu na Primožu, kjer ima svoje prostore krajevna skupnost in Prostovoljno gasilsko društvo Primož.

Dela je izvedlo podjetje Soboslikarstvo in fasaderstvo Žibert Robert s. p., pogodbena vrednost storitve pa je znašala 22,419,57 evrov z vključenim davkom na dodano vrednost.

Občina Sevnica objekte družbenega značaja, kot so večnamenski objekti svetov krajevnih skupnosti, postopoma ureja in obnavlja. V zadnjem obdobju je bilo izvedenih več investicijsko vzdrževalnih del na javnih objektih po krajevnih skupnostih:  ureditev nove sejne sobe Sveta Krajevne skupnosti Loka in ploščadi pred vhodom, celovita preureditev prostorov v objektu Sveta Krajevne skupnosti Studenec, obnova strehe kulturnega doma na Studencu ter fasade na kulturnem in gasilskem domu na Studencu, obnova prostorov t.i. Kolonije, kjer ima sedež tudi Krajevna skupnost Krmelj, obnova zunanjih stopnic na objektu na Primožu in obnovitvena dela v prostorih TVD Boštanj.

Tudi v prihodnje se bodo skladno s potrebami in možnostmi izvajala redna vzdrževalna in investicijska dela na javnih objektih po celotni občini.

Obnova dveh mostov čez Hinjo v Krmelju

V marcu 2024 so se pričela izvajati dela za gradnjo dveh novih mostov preko potoka Hinja v Krmelju. Poleg mostov projekt vključuje tudi protipoplavne ukrepe z ureditvijo struge na območju mostov, ureditev ceste in cestne razsvetljave ter zaščito in preureditev obstoječe komunalne infrastrukture. Dela bodo predvidoma dokončana v decembru 2024.

Gradnja obeh mostov čez potok Hinja v Krmelju intenzivno poteka. Zgrajeni so temelji in vmesni protipoplavni zid, izvajajo se dela za betoniranje mostnih plošč. Potok je začasno preusmerjen, da je omogočena izvedba del na dnu struge, ki je med temelji že tlakovana.

Izvajalec je pridobil tudi potrebne rešitve za navezavo novega protipoplavnega zidu med mostom in brvjo na obstoječega pri šoli v Krmelju ter za ureditev obstoječih kanalizacijskih iztokov na desnem bregu. Začasne ureditve kanalizacije so usklajene s končno predvidenimi načrtovanim kanalizacijskim sistemom v Krmelju. Predvideni so tudi dodatni zaščitni ukrepi pred možnim poplavljanjem Osnovne šole s hudournimi vodami z lokalne ceste.

Zaradi gradbenih del je vzpostavljena popolna zapora lokalne ceste. Urejena je začasna obvozna pot za potrebe prevozov za Osnovo šolo Krmelj in poslovno cono. Za avtobusne prevoze otrok je pri gasilskem domu urejeno postajališče s talnimi označbami.

Gradbena dela napredujejo skladno z načrti, pri čemer je varnost in funkcionalnost za lokalno skupnost prednostna naloga.

Nova pridobitev na Lisci - tobogan

Lisca velja za eno izmed najbolj priljubljenih planinskih, pohodniških in izletniških točk v Posavju, ki privablja obiskovalce v vseh letnih časih. Zaradi svoje dostopnosti, urejenosti ter bogate ponudbe je priljubljena tako med domačini kot med obiskovalci iz drugod. Od tega tedna naprej je na voljo za uporabo nova pridobitev – tobogan, ki je nameščen na atraktivni lokaciji pri Tončkovem domu in povezuje prostor za druženje z otroškim igriščem.

V letu 2023 je bila Občina Sevnica uspešna pri prijavi na razpis Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport za sofinanciranje javne in skupne turistične infrastrukture ter naravnih znamenitosti v turističnih destinacijah. Prejeta nepovratna sredstva v višini 298.733,00 evrov bodo v celoti namenjena izboljšavam na Lisci, ki bodo še dodatno obogatile njeno turistično ponudbo. V sklopu projekta Po Jurkovih poteh so bile izvedene že številne posodobitve, ena izmed nadgradenj turistične infrastrukture pa je na voljo za uporabo. Lisca je bogatejša za nov tobogan, ki je dopolnil že obstoječe igrišče in povezal Tončkov dom z otroškim igriščem. Lisca bo s tem še bolj privlačna za družine, otroci pa bodo lahko še več časa aktivno preživeli v naravi.