Tedenske novice 5. 7. 2024

5. 7. 2024 • Tedenske novice

Most čez Savo bo zaprt od 8. do 22. julija

Izvajalec obnovitvenih del, podjetje Rafael d. o. o., ki za Direkcijo Republike Slovenije za infrastrukturo obnavlja most čez Savo na državni cesti R2-424/1166 Boštanj–Planina, obvešča, da bo most zaprt za ves motorni promet od 8. do 22. julija 2024.

V ponedeljek, 8. julija, bo zapora postavljena predvidoma od 7. ure naprej, na zadnji dan zapore, v ponedeljek, 22. julija pa bo zapora odstranjena predvidoma ob 17. uri. Pešcem bo zagotovljen varen prehod mostu. Obvoz bo skladno z elaboratom voden prek mostu na HE Arto-Blanca. O zapori so obveščene vse interventne službe.

Občanke in občane prosimo za strpnost in dosledno upoštevanje cestno-prometnih predpisov.

V času zapore mostu bo spremenjen vozni red mestnega avtobusa

Mestni avtobus, ki vozi od ponedeljka do petka na relaciji Sevnica–Boštanj–Sevnica, bo v času zapore mostu vozil po spremenjeni trasi in sicer samo v mestu Sevnica. Uporabnike prosimo za razumevanje.

Spremenjen vozni red mestnega avtobusa:

vozni_red_avtobus_ob_zapori_mostu_cez_savo_julij_2024

Na enem mestu zbrane vse uporabne informacije za organizatorje prireditev

Občinska uprava Občine Sevnica je v sodelovanju s Socialno-varnostnim sosvetom Občine Sevnica pripravila zbir informacij in usmeritev, ki so namenjene organizatorjem javnih dogodkov in prireditev.

Organizatorji morajo veliko pozornosti posvetiti ustrezni pripravi vse potrebne dokumentacije, kar je predvsem za manj izkušene organizatorje lahko precejšen izziv. Poglavitni namen zbranih ključnih informacij je torej spodbuditi organizatorje k pripravi urejene dokumentacije za vsako javno prireditev v sevniški občini.

Zbir informacij je objavljen na občinski spletni strani na https://www.obcina-sevnica.si/sl/za-obcane/organiziranje-javnih-prireditev/