Tedenske novice 28. 6. 2024

28. 6. 2024 • Tedenske novice

Posodobljena informacija glede popolne zapore mostu čez Savo v juliju

Podjetje Rafael d. o. o., ki za Direkcijo Republike Slovenije za infrastrukturo izvaja obnovitvena dela mostu čez Savo na državni cesti R2-424/1166 Boštanj–Planina obvešča, da bo most predvidoma zaprt od 8. julija od 7. ure zjutraj do 22. julija do 7. ure zjutraj za vsa motorna vozila.

Pešcem bo zagotovljen varen prehod mostu. Obvoz bo skladno z elaboratom voden prek mostu na HE Arto-Blanca.

V primeru napovedanih neugodnih vremenskih razmer bo popolna zapora prestavljena na vremsko ugodnejši dan v enakem časovnem obdobju, torej 14 dni.

Občanke in občane ob tej zapori prosimo za strpnost.

Priložnosti za aktivno preživljanje počitnic najmlajših občanov

Na KŠTM Sevnica so zbrali nekaj ključnih informacij o priložnostih za aktivno preživljanje počitnic naših najmlajših občanov. V poletnih mesecih številna društva in organizacije pripravljajo športne in družabne aktivnosti, namenjene sklepanju novih prijateljstev in sproščenem druženju mladih. Veliko društev nudi poletne aktivnosti svojim članom in v okviru svojih dejavnosti. V nadaljevanju pa povzemamo seznam aktivnosti, ki so dostopne za širšo javnost.

Angleški tabor na Lisci

Organizator: ŠD Partizan Sevnica

Lokacija: Lisca, Jurkova koča

od 30. junija do 5 julija

od 7. do 12. julija

od 14. do 19. julija

od 21 do 26. julija

28. julija do 2. avgusta

ŠD Partizan Sevnica pripravlja Angleški tabor na Lisci, kjer bodo otroci izboljšali svoje znanje angleščine skozi zabavne aktivnosti in igre v naravi. Tabori bodo potekali v petih terminih, vsak od nedelje do petka.

Oratorij v Sevnici

Organizator: SMC Sevnica

od 1. do 5. julija

od 8. do 12. julija

SMC organizira dva termina Oratorija, kjer se bodo otroci lahko udeležili različnih delavnic, iger in drugih zanimivih dejavnosti. Oratorij bo potekal v prvih dveh tednih julija.

Oratorij Boštanj 2024

Organizator: Župnija Boštanj

Lokacija: Boštanj

Termin: od 22. do 26. julija

Oratorij je namenjen osnovnošolskim otrokom. Prijave se zbirajo prek spletne strani boštanjske župnije.

Poletni teniški tečaji

Organizator: Teniška Akademija Gospod Ficko

Lokacija: Sevnica

Termini: tečaji potekajo celo poletje

Teniška Akademija Gospod Ficko organizira poletne teniške tečaje za vse starosti in ravni zahtevnosti. Na voljo je brezplačna izposoja loparjev. Tečaji so namenjeni tako posameznikom kot tudi družinam.

Poletni tabori v naravi

Organizator: Mini kraljestvo

Od 7. do 12. julija

Od 14. do 19. julija

Od 21. do 26. julija

Od 4. do 9. avgusta

Mini kraljestvo vabi otroke na Poletne tabore v naravi, kjer bodo raziskovali okolico, se učili novih veščin in sklepali nova prijateljstva. Tabori bodo potekali v petih terminih, vsak od nedelje do petka.

Mladinski center Sevnica

Lokacija: Mladinski center Sevnica

Delovni čas: ob torkih, od 15. do 18. ure.

Mladinski center Sevnica bo med počitnicami za otroke odprt vsak torek popoldan. Otroci bodo lahko sodelovali v različnih delavnicah in družabnih igrah.

Druge športne in prostočasne aktivnosti

Poleg naštetih dejavnosti številna športna društva v sevniški občini ponujajo počitniške aktivnosti v okviru svojih programov. Informacije o možnostih vključevanja otrok v te programe so dostopne pri posameznih društvih.

Aktivno preživljanje šolskih počitnic in prostega časa omogoča tudi široko dostopna prostočasna infrastruktura, ki je na voljo v vseh krajevnih skupnostih sevniške občine. Poleg Bazena Sevnica, ki v vročih poletnih dneh omogoča prijetno ohladitev, so dostopna tudi številna športna in večnamenska igrišča ter fitnesi na prostem.

Posavsko praznovanje dneva državnosti z odličnim koncertom Godbe Sevnica

V petek, 21. junija, je v grajskem parku potekala posavska proslava ob dnevu državnosti s koncertom Godbe Sevnica.

Tradicionalni dogodek, ki ga v sklopu praznovanja dneva državnosti vsakoletno organizira Občina Sevnica, je postregel s prijetno glasbo sevniške godbe s solistko Anjo Kramžar.

Osrednja gostja in slavnostna govornica je bila mag. Urška Klakočar Zupančič, predsednica Državnega zbora Republike Slovenije. Ključno sporočilo njenega nagovora je bilo, da je zgodovina tako Evrope in slovenskega naroda pomemben učitelj. Ob tem je poudarila, da  sta mirno sobivanje in solidarnost med drugimi še vedno med našimi najpomembnejšimi vrednotami.

Zbrane je pozdravil tudi župan Srečko Ocvirk. Poudaril je pomen enotnosti, sodelovanja in povezovanja ter izpostavil, da je regija Posavje, v okviru katere se občine uspešno povezujejo tako pri praznovanju tovrstnih prireditev, kot tudi pri številnih projektih, lahko zelo dober zgled drugim.

Slavnostno prireditev je povezovala Anja Urek.

»Pot prijateljstva« od Vukovarja do Ljubljane

V sklopu dogodkov ob dnevu državnosti Republike Slovenije in v počastitev dneva državnosti Republike Hrvaške je Hrvatsko društvo Ljubljana tudi letos organiziralo tradicionalni kolesarski dogodek – Pot prijateljstva od Vukovarja do Ljubljane, letos že 20. jubilejno.

Dogodek v športnem duhu povezuje vse kolesarke in kolesarje, ki so se odpravili na 500 kilometrov dolgo pot. V soboto, 22. junija, na dan zadnje etape, so se ustavili v Sevnici, v občinskem parku.

Kolesarko karavano je uvodoma pozdravil otroški pevski zbor OŠ Sava Kladnika Sevnica. Prav posebno dobrodošlico jim je izrekel župan Srečko Ocvirk in jim zaželel srečno pot do Ljubljane. Kolesarska pot predstavlja prijateljstvo med dvema sosednjima državama in povezuje kolesarke in kolesarje, ki so se zavezali, da bodo ohranili pot prijateljstva tudi za prihodnje generacije.