»Pot prijateljstva« od Vukovarja do Ljubljane

28. 6. 2024 • Novice V sklopu dogodkov ob dnevu državnosti Republike Slovenije in v počastitev dneva državnosti Republike Hrvaške je Hrvatsko društvo Ljubljana tudi letos organiziralo tradicionalni kolesarski dogodek – Pot prijateljstva od Vukovarja do Ljubljane, letos že 20. jubilejno.

Dogodek v športnem duhu povezuje vse kolesarke in kolesarje, ki so se odpravili na 500 kilometrov dolgo pot. V soboto, 22. junija, na dan zadnje etape, so se ustavili v Sevnici, v občinskem parku.

Kolesarko karavano je uvodoma pozdravil otroški pevski zbor OŠ Sava Kladnika Sevnica. Prav posebno dobrodošlico jim je izrekel župan Srečko Ocvirk in jim zaželel srečno pot do Ljubljane. Kolesarska pot predstavlja prijateljstvo med dvema sosednjima državama in povezuje kolesarke in kolesarje, ki so se zavezali, da bodo ohranili pot prijateljstva tudi za prihodnje generacije.

Kolesarska karavana je obiskala SevnicoKolesarska karavana je obiskala Sevnico