Poročilo 16. redne seje Občinskega sveta Občine Sevnica

20. 6. 2024 • Novice Šestnajsta zaporedna seja občinskega sveta je potekala v sredo, 19. junija v Kulturni dvorani Sevnica.

Po ugotovitvi sklepčnosti in potrditvi zapisnika pretekle seje je bila v sklopu 3. točke dnevnega reda imenovana direktorica Javnega zavoda za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Sevnica. Za novo 5-letno mandatno obdobje bo javni zavod vodila Mojca Pernovšek.

Pri 4. točki dnevnega reda z naslovom Predlog Odloka o tržnem redu Kmečke tržnice v Sevnici so članice in člani po skrajšanem postopku potrdili predlagani odlok. Pri 5. točki dnevnega reda z naslovom Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o priznanjih Občine Sevnica so po skrajšanem postopku sprejeli tehnične spremembe odloka. Pri 6. točki dnevnega reda z naslovom Predlog Odloka o spremembi Odloka o proračunu Občine Sevnica za leto 2024 so po skrajšanem postopu potrdili spremembo odloka, ki omogoča Komunali d. o. o. Sevnica omogoča zadolževanje. Točka se je vsebinsko navezovala na 7. točko dnevnega reda z naslovom Predlog soglasja k zadolžitvi JP Komunala d. o. o. Sevnica, pri kateri so članice in člani sveta podali soglasje Komunali d. o. o. Sevnica za najem ugodnega kredita pri Slovenskem regionalnem razvojnem skladu, ki javnemu podjetju omogoča nakup novega sesalno-pometalnega stroja in novega tovornega vozila za učinkovito opravljanje dejavnosti.

Nato so v sklopu 8. točke dnevnega reda podali soglasje k imenovanju direktorice Zdravstvenega doma Sevnica. Soglasje za nov 5-letni mandat je bilo podano za Vladimiro Tomšič. Za nastop novega mandata za vodenje zdravstvenega doma jo imenuje Svet zavoda Zdravstvenega doma Sevnica.

V sklepnem delu seje so pri 9. točki dnevnega reda z naslovom Odgovori na vprašanja in pobude članov občinskega sveta sprejeli pripravljene odgovore na vprašanja in pobude, nato pa je sledila še 10. točka dnevnega reda, pri katerem so člani sveta postavili nova vprašanja in podali pobude. Pod točko razno je župan članice in člane sveta povabil na aktualne družabne dogodke in napovedal objavo javnega poziva za podajo predlogov za prejemnike občinskih priznanj, ki bo na občinski spletni strani objavljen 1. avgusta.