Otvoritev obnovljenega cestnega odseka in podelitev priznanj v sklopu praznika krajevne skupnosti Blanca

18. 6. 2024 • Novice V soboto, 15. junija, so na Čanju in na Blanci potekale slovesnosti ob krajevnem prazniku. Na Čanju so slovesno otvorili celostno obnovljen odsek ceste skozi naselje, v kulturni dvorani na Blanci pa so ob prijetnem kulturnem programu podelili priznanja Sveta Krajevne skupnosti Blanca.

Ob odprtju obnovljenega cestnega odseka so zbrane nagovorili predsednik Sveta KS Blanca Marjan Ločičnik, župan Srečko Ocvirk in član Sveta KS Blanca iz Čanja, Dejan Gorišek.

Obnova javne poti skozi Čanje je bila zaradi dolgotrajnih težav z ustreznim odvodnjavanjem nujna. Urejena je nova meteorna kanalizacija, ob ureditvi odvodnjavanja je bila cesta tudi na novo preplaščena. Krajani so se razveselili tudi nove avtobusne postaje in treh solarnih luči, ki omogočajo varnejšo peš hojo po vasi v večernih in zgodnjih jutranjih urah.

Otvoritev cestnega odseka Čanje-08.JPG   Otvoritev cestnega odseka Čanje-12.JPG

Na osrednji slovesnosti, ki je potekala v Kulturni dvorani Blanca, je zbrane uvodoma nagovoril predsednik KS Blanca Marjan Ločičnik, ki je orisal pretekle dosežke in predstavil načrte za prihodnost. Župan Srečko Ocvirk pa je poudaril pomen sodelovanja in iskanja skupnih rešitev.

Sledila je podelitev priznanj Sveta Krajevne skupnosti Blanca. Srebrno plaketo so prejeli Boris Blatnik, Jože Budna in Janja Gorišek, zlato plaketo pa Jože Županc, Marija Šutar in Ana Kozinc.

Prijeten kulturni program so sooblikovali Godba Blanški vinogradniki, učenke in učenci Osnovne šole Blanca, Ljudske pevke z Blance in Kulturno umetniško društvo Poklek. Prireditev sta povezovala Julija in Nik iz Osnovne šole Blanca.