Tedenske novice 14. 6. 2024

14. 6. 2024 • Tedenske novice

Županov sprejem najboljših učenk in učencev

V torek, 12. junija, je v Kulturni dvorani Sevnica potekal tradicionalni županov sprejem najuspešnejših učenk in učencev ob zaključku osnovnošolskega izobraževanja. Župan Srečko Ocvirk je izrekel pohvalo 18 učenkam in učencem osnovnih šol sevniške občine.

Nadpovprečni učni uspeh ter doseganje odličnih rezultatov na tekmovanjih iz znanja in na drugih področjih je odlična popotnica mladim za njihovo osebno in poslovno rast. Župan Srečko Ocvirk je mladim v svojem nagovoru zaželel veliko uspehov tudi v prihodnje. Dobro popotnico za prihodnost jim je izrekla tudi predsednica aktiva ravnateljev sevniških šol in ravnateljica Osnovne šole Milana Majcna Šentjanž Nataša Kreže.

Ob podelitvi pohval so večer z glasbenimi nastopi prijetno popestrili tolkalna skupina Glasbene šole Sevnica v sestavi Jakoba Jazbeca, Sergeja Kelenca in Roka Mlakarja Otolanija pod mentorstvom Ernesta Kramarja ter novoustanovljena glasbena skupina Retrogruv, v kateri ustvarjajo Sara Praznik, Jeromej Kostanjšek, Aleš Štricelj, Luka Jeraj in Andrej Barachini.

Slovenska bakla na poti do Pariza obiskala tudi Sevnico

V sredo, 12. junija, je Sevnico obiskala Slovenska bakla. Jekleno plamenico so v znak podpore slovenskim olimpijcem po prenovljenih športnih površinah pri Osnovni šoli Sava Kladnika Sevnica ponesli predstavniki lokalne skupnosti, vrtčevski otroci in osnovnošolci ter predstavniki številnih športnih klubov in društev.

Projekt Slovenska bakla je široko prepoznana promocijska aktivnost, ki se pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez izvaja v letu olimpijskih iger že drugič zapored. Plamenica, ki so jo izdelali v Slovenski industriji jekla, potuje po vseh slovenskih občinah in tako širi vrednote  olimpizma in športnega duha predvsem med mlade.

Župan Srečko Ocvirk je na slavnostnem dogodku ob obisku Slovenske bakle, ki ga je Občina Sevnica organizirala v sodelovanju s KŠTM Sevnica in Športno zvezo Sevnica izpostavil pomen krepitve športnega duha v lokalnem okolju s ciljem promocije zdravega načina življenja.

V prvem krogu, ki je potekal po tekaški stezi, so Slovensko baklo s podajanjem ponesli naši najmlajši, otroci iz Vrtca Ciciban Sevnica in Vrtca Krmelj, nato pa jo je prevzel župan in v družbi podžupana Janeza Kukca in sodelavcev občinske uprave ponesel naslednji krog. Baklo je nato prevzela direktorica KŠTM Sevnica Mojca Pernovšek s sodelavci in športno maskoto Lisičko giba, za tem pa so baklo ponesli predstavniki sevniških osnovnih šol ter športnih društev in klubov.

Zbrane je pozdravil tudi vrhunski športnik, atlet in olimpijec, Brežičan Jurij Rovan in mladim namenil besede spodbude za vztrajnost, športni duh in prijateljstvo, ki so ključna merila za uspeh v športu.

Pogled v modro za varno potapljanje

Vsakoletni dogodek, ki je namenjen promociji varnega potapljanja, ob podpori lokalne skupnosti organizira potapljaška enota Prostovoljnega gasilskega društva Sevnica s prostovoljci enote za reševanje iz vode v nujnih situacijah Plava Promocija iz Zagreba.

Potapljaški bazen, ki je postavljen na igrišču pred Srednjo šolo Sevnica,  ima predpisano prostornino in globino. V bazen so se v četrtek in petek, pod vodstvom izurjenih potapljačev, potapljali učenci in učenke osnovnih šol in mladi člani prostovoljnih gasilskih društev.

Ob kavi o prometu: javni posveti v sklopu oblikovanja nove občinske celostne prometne strategije

V okviru priprave nove občinske celostne prometne strategije (OCPS) občine Sevnica bodo naslednji teden potekale tri javne razprave na temo prometa. Na razpravah bodo predstavljeni vizija in cilji OCPS, sledil bo pogovor o izzivih in priložnostih na področju mobilnosti, v okviru razprave pa bomo zbirali tudi pobude in predloge s področja mobilnosti.

Javne razprave bodo:

• 17. junija 2024 ob 10. uri v Konferenčni dvorani Komunale Sevnica,
  • 18. junija 2024 ob 10. uri v TVD Partizan Boštanj,
  • 20. junija 2024 ob 10. uri v Kulturnem domu Krmelj

Pobude in predloge s področja mobilnosti lahko občanke in občani oddajo tudi na spletnem obrazcu.

Hkrati vse občanke in občane vabimo tudi, da sodelujejo z izpolnjevanjem anketnega vprašalnika o potovalnih navadah. Izpolnjevanje spletnega vprašalnika traja nekaj minut, sodelovanje pa je anonimno. Anketa je namenjena osebam, starejšim od 12 let. Povezava do spletnega vprašalnika.