Odprt je razpis za ohranjanje in spodbujanje razvoja kmetijstva v občini Sevnica

7. 6. 2024 • Novice Z današnjim dnem je na spletni strani Občine Sevnica in v Uradnem listu RS objavljena razpisna dokumentacija za sofinanciranje ukrepov ohranjanja in spodbujanja razvoja kmetijstva in podeželja v občini Sevnica za leto 2024.

Letos je za kmetijske spodbude na voljo 97 tisoč evrov. Pomoči so namenjene:

• Naložbam v opredmetena in neopredmetena sredstva na kmetijah (primarna proizvodnja).
  • Zaokrožitvi (komasaciji) kmetijskih zemljišč.
  • Naložbam v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov.
  • Naložbam v nekmetijske dejavnosti na kmetiji.
  • Izobraževanju in usposabljanju na področju nekmetijskih dejavnosti ter predelave in trženja.
  • Kritju operativnih stroškov cestnega tovornega prometa iz odročnih krajev.
  • Novost letošnjega razpisa je podpora za tekoče poslovanje v primarni kmetijski proizvodnji, specifično za sofinanciranje nakupa preparata za zorenje gnojevke.

Rok za prijavo na razpis je do vključno 10. julija 2024. Za dodatne informacije so na voljo sodelavci občinske uprave na Oddelku za gospodarske dejavnosti Občine Sevnica.